O NÁS
KONTAKT, SBĚRNÁ MÍSTA
LABORATORNÍ SLUŽBY
PŘEDÁNÍ VZORKŮ, TERMÍNY
ÚPRAVY VZORKŮ
ANALÝZY ZÁKLADNÍCH PARAMETRŮ
SKUPINOVÉ ANALÝZY
PITNÁ VODA
AKVARIJNÍ VODA
PŘEDÁVACÍ PROTOKOL (PDF)
ZAŠLETE NÁM SVŮJ DOTAZ!
DOTAZNÍK SPOKOJENOSTI
KARIÉRA
ALZ - Analytické laboratoře Zbraslav s.r.o., tel. 257 921 914, 257 923 814

Vážení zákazníci,

společnost ALZ, Analytické laboratoře Zbraslav s.r.o.,
již nepřijímá a nezpracovává nové zakázky.

V provozu nadále zůstává pouze sběrné místo v Mníšku pod Brdy, Vaši zakázku nově zpracuje akreditovaná laboratoř, která byla naším partnerem. V případě dotazů volejte prosím tel. č. 607 251 072. Děkujeme za Váš zájem.

Akvarijní voda - rozbor vody pro akvaristy

Akvarijní ryby a rostliny jsou stejně jako jakékoliv jiné živé organismy na celém světě velmi citlivé na stabilitu chemického složení svého přirozeného prostředí a proto jsou při jejich úspěšném chovu zcela závislé na přesné analýze vody, která jim poskytuje jejich životní prostředí. Pro různé druhy akvarijních ryb je potřeba jiné složení vody v akváriu.

Analýza vody v akváriu patří do oboru kvantitativní analytické chemie. Ta se zabývá zjišťováním množství jednotlivých látek ve vzorku vody. Přitom může jít buď o sledování zastoupení jednotlivých chemických prvků nebo o zkoumání obsahu chemických sloučenin ve vzorku. V akvaristice se setkáváme s oběma případy kvantitativní chemické analýzy, protože analýza vody v akváriu je zaměřena jak na sledování množství kovů, jako například měď (Cu), železo (Fe), kationtů, jako například vápník (Ca2+) a hořčík (Mg2+) a s nimi související celkovou tvrdost (Ca+Mg), amonné ionty (NH4+), tak na obsah aniontů jako například fosforečnany (PO43-), chloridy (Cl-), dusičnany (NO3-), dusitany (NO2). Dále se stanovuje vodivost (konduktivita), rozpuštěný kyslík, uhličitanová tvrdost tj. alkalita (KNK4,5) a pH.

Naše laboratoř nabízí rozbor pitné sladkovodní vody pro akvaristy v rozsahu: reakce vody (pH), celková tvrdost (Ca+Mg), KNK 4,5 (uhličitanová tvrdost), amonné ionty (NH4+), dusitany (NO2-), dusičnany (NO3-), fosforečnany (PO43-), celkové železo (Fe), měď (Cu), chloridy (Cl-), rozpuštěný kyslík a vodivost. Dále je možné provést stanovení vápníku (Ca), hořčíku (Mg), hydrogenuhličitanů (HCO3-).

Na cenu Vámi požadovaného akvarijního rozboru se prosím informujte telefonicky.© 2013 www.rozbory.cz